pondělí 24. února 2014

Deka pro Filipa (DL-86)

deka pro Filípa
Deka pro Filipa (projekt č. 86) je mou dvanáctou dekou z lásky.

V zadání bylo uvedeno:
"Filípkovi bude brzy 15 let. Trpí poruchou růstu a svalovým onemocněním. Od malička je upoután na invalidním vozíku. Je po náročné operaci krční páteře, v noci užívá korzet. Špatně slyší, proto nosí naslouchadla. Filípek se snaží se svým handicapem bojovat, samostatně umí ovládat mechanický vozík, chodí do školy a učení zvládá dobře.


Filípek ze všeho nejraději hraje hru Minecraft. Líbí se mu také logo Apple, Ferrari a rád sleduje Simpsonovy."  Dále bylo v zadání uvedeno, že deka má být zelená.Jako vždy jsem se moc těšila na úvodní skládačku. I když si pokaždé dopředu prohlížím obrázky na webu Deky z lásky a často si také připravuji návrhy deky, skutečnost bývá odlišná. Na obrázcích na webu není vidět skutečná velikost obrázků a barvy bývají někdy zkreslené. Takže teprve když mám obrázky v ruce, začne skutečné plánování.Tentokrát jsem měla trochu problém s dvěma logy Apple. Oba obrázky byly pěkné, jenže v odlišné velikosti. Domluvila jsem se s Dášenkou Hulmákovou, že menší logo použiji na polštářek, který ušiju pro Filipa jako bonus, a místo jednoho nakousnutého jablíčka ušiju náhradní obrázek. Inspirovala jsem se bloky, které ušila Jamala, a vyhledala jsem si na internetu jakousi postavu ze hry Minecraft. V dece je tento blok vzhůru nohama, protože se mi tak líbil víc.


původní sada obrázků
sestava s nově ušitým obrázkem

Nakonec dostane Filípek polštářky dva, protože jsem špatně počítala a zbyla mi hromada částečně sešitých čtverečků, pro které bych nenašla jiné využití.

polštářky pro Filipa, logo Apple ušila Iveta-gonce
Hotovou deku jsem fotila za jasného dne ve chvíli, kdy se můj tradiční plot už částečně halil do stínu. Proto jsou barvy nevyvážené, trochu zkreslené a na spoustě fotek je vidět stín mé ruky.
jmenovku vyšila Aldaro-Dana

motivy Minecraft vyšila Verpa z Blanska
aplikaci Homera ušila Martina Š., Hostivice
hlavu na motivy Minecraft ušila Vave
Pixel Steve Head ušila Jamala
žluté Ferrati vyšila Jarmila z Vlašimi
Bart Simpsona na skatu vyšila Jola P. z Polska
aplikaci loga Apple ušila Lenka-Stínovlas
sedící Lisu vyšila Hana z Rousínova
Milhouse ušila Martina Š, Hostivice
motivy Minecraft vyšila Verpa z Blanska
Pixel Creeper Head ušila Jamala

zadní strana deky a polštářků
Látka na zádíčka pochází ze zásob sdružení Deky z lásky, bohužel nevím, kdo ji věnoval.

deka pro Filipa
deka a polštářky pro Filipa6 komentářů:

 1. Páni, dvanáčtá deka, to je tedy paráda. Moc se mi líbí, jak jsi bločky sestavila a ty čtverečky mezi nimi, Filip bude určitě nadšený.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Věruško. Doufám, že se Filipovi deka líbit bude, měla by dorazit dnes. Všechny obrázky byly opravdu pěkné a deka se mi šila moc dobře.

   Vymazat
 2. Je fantastická. Creepera a Steva jsem fakt oblíbila a jsem moc ráda, že jsou na tak krásné dece. J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každému se Tvé hlavy líbí, Jamalko. Když jsem hledala inspiraci pro třetí podobný blok, docela jsem se zapotila. A ještě víc u šití. :o) Není to taková sranda, jak to vypadá. :o)
   Děkuju Ti za pochvalu.

   Vymazat
 3. jsi naprosto skvělá !!! Deka se ti moc povedla ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Ti za pochvalu a doufám, že s ebrzo uvidíme ve Vlašimi.

   Vymazat

Děkuji za vaši návštěvu na mém blogu i za vaše komentáře, jsou pro mě důležité. Vave